0_Македонија.ПорталОпштество

За божикните празници ведро и студено

За време на божикните празници времето ќе биде студено, но без врнежи. На Бадник ќе дува засилен северен ветер. 

Скопје, 3 јануари 2020 (МИА) – За време на божикните празници времето ќе биде студено, но без врнежи. На Бадник ќе дува засилен северен ветер.

Утринските температури ќе бидат многу ниски и ќе се симнат до -10 степени, а дневните ќе се искачат максимум до шестиот степен.

Повремени врнежи од снег се очекуваат в недела, кога ќе дува исто така засилен северен ветер. бак/ац/

 

Back to top button
Close
Close