ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

За Борел настаните во Вашингтон мора да бидат повик за будење на сите поборници за демократија во светот

Борел на блогот напиша дека е шокиран, како и сите приврзаници на демократијата и пријатели на САД ширум светот, од сцените видени во Вашингтон, каде масите го напаѓаа Капитол Хил за да го спречат гласањето за потврда на Џо Бајден за претседател.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close