БалканБалкан.ПорталДописници Свет

За албанската Католичка црква одлуката за зголемување на полицискиот час пред Божик избрзана и дискриминаторска

Првиот човек на Католичката црква во Албанија, монсињор Џорџ Френдо,рагираше по одлуката на Комитетот на експерти за справување со пандемијата, за зголемување на времетраењето на полицискиот час, оценувајќи ја како избрзана и дискриминаторска.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close