Дописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Зајакнување на мерките за превенција против птичјиот грип во Франција

Министерот за земјоделство на Франција одлучи од понеделник да ги зајакне превентивните мерки во живинарските фарми против вирусот на птичји грип, чиј ризик за внесување во Франција од страна на птиците преселници преминува од „занемарлив“ на „умерен“ .

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close