БалканБалкан.ПорталДописници Свет

За 63 отсто намалени бегалските и мигрантските бранови на грчките острови

Во првата половина од годинава за 63 отсто се намалил бројот на нови пристигнувања на бегалци и мигранти на грчките острови, споредбено со истиот период лани, а намалувања има и во бројот на баратели на азил кои престојуваат во Грција, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close