Дописници МКДОпштински вести

За 25 дена 590 лица казнети за неносење зашитни маски во возила

Тетовската полиција во текот на ноември има поднесено 590 казни за лица кои не носеле маски за заштита на лицето и превенција на ширење на коронавирусот додека се превезуваат со други лица во возила. На сите прекршители изготвени им се поднесоци и ќе се соочат со парична глоба од 20, односно 10 евра во денарска противвредност, зависно од начинот на плаќање.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close