БалканБалкан.ПорталДописници Свет

За 24 часа во Грција починаа 108 лица од Ковид-19 

Во изминатите 24 часа, во Грција починаа 108 лица од Ковид-19, што е нов негативен рекорд на смртни случаи на дневно ниво во земјата, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close