СветСвет.Слајдер

За 24 часа убиени најмалку 40 цивили во Авганистан

Најмалку 40 цивили загинаа, а повеќе од 100 се повредени во изминатите 24 часа во борбите меѓу авганистанските владини сили и Талибанците во опколен јужен град лашкаргах, се вели во соопштението на ОН.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close