0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталХроникаХроника.Портал

За 24 часа санкционирани 697 лица за неносење маска

Регистрирани се 697 прекршоци, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија.

Back to top button
Close
Close