0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерОпштество

За 24 часа само три ковид-пациенти хоспитализирани во Скопје, вкупно 249 се лекуваат во болниците низ државата

Вкупната бројка на пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот кои се лекуваат на инфективните одделенија во главниот град и во болниците низ земјава е 249 и има 538 празни болнички кревети, информираат од Министерството за здравство.

Back to top button
Close
Close