0_Македонија.ПорталХроникаХроника.Портал

За 24 часа регистрирани 369 прекршоци за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија, по однос на мерката за неносење лична заштита на лице, регистрирани се 369 прекршоци, соопшти МВР.

Скопје, 15 август 2020 (МИА) – Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија, по однос на мерката за неносење лична заштита на лице, регистрирани се 369 прекршоци, соопшти МВР.

Од Министерството за внатрешни работи апелираат до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид-19. бк/

Back to top button
Close
Close