0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

За 24 часа регистрирани 361 прекршок за неносење заштитна маска

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија, полицијата регистрирала 361 прекршок за неносење лична заштита на лице.

Скопје, 30 јуни 2020 (МИА) – Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија, полицијата регистрирала 361 прекршок за неносење лична заштита на лице.

Од Министерството за внатрешни работи апелираат граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид – 19.бк/скс/

Back to top button
Close
Close