0_Sport,PortalFutbollSport.Slajder

Yjet e Barcelonës vlejnë 7.3 miliardë euro

Yjet e Barcelonës vlejnë 7.3 miliardë euro, nëse i shohim shumat e klauzolave për blerje.

Barcelonë, 7 dhjetor 2019 (MIA) – Yjet e Barcelonës vlejnë 7.3 miliardë euro, nëse i shohim shumat e klauzolave për blerje.

Siç dihet, këtë javë klubi ka iniciuar marrëveshje me senzacionin e ri, Ansu Fati. Ai do të vlejë 170 milionë euro, ndërsa kur do ta nënshkruajë marrëveshjen e tij të parë profesionale, shuma në klauzolën e blerjes do të rritet në 400 milionë euro.

Ja klauzolat për blerje dhe kohëzgjatja e marrëveshjeve të yjeve të Barcës:

-Antoan Grizman – 800 milion euro (2024)

-Lionel Messi 700 milion euro (2021)

-Zherar Pike (2022), Serhi Roberto (2022), Samuel Umtiti (2023), Serhio Buskets (2023), Zhordi Alba (2024) – secili nga 500 milion euro.

-Artur (2024), Usman Dembele (2022), Franki de Jong (2024) – 400 milion euro

-Arturo Vidal (2021) dhe Kleman Lengle (2023) – 300 milion euro

-Luis Suarez (2021), Neto (2023) dhe Zhunior Firpo (2024) – nga 200 milion euro

-Mark-Andre ter Shtegen – 180 milion euro (2022)

-Ansu Fati – 170 milion euro (2022)

-Zhan-Kler Todibo – 150 milion euro (2023)

-Ivan Rakitiç – 125 milion euro (2021)

-Nelson Semedo (2022) dhe Musa Vag (2023) – 100 milion euro

-Karles Alenia – 75 milion euro (2022). fab/

 

 

Таг
Back to top button
Close
Close