0_Maqedoni.Portal0_Web_Ballina - Sllajder0_Web_Përzgjedhja e redaktoritIntervistëMakedonija.SlajderPolitikëVideo

Xhaferi për MIA-n: Duam ta reformojmë plotësisht Kuvendin

Kryetari i Parlamentit Talat Xhaferi në një intervistë për MIA-n njoftoi formimin e një grupi pune, qëllimi i të cilit do të jenë ndryshimet ose rregullorja e re legjislative. Xhaferi theksoi se ai ka përfunduar së fundmi komunikimet me të gjithë deputetët dhe grupet parlamentare dhe se ai ka marrë propozime nga të gjitha grupet parlamentare për të marrë pjesë në grupin e punës për të vazhduar procesin e Zhan Monesë.

Back to top button
Close
Close