СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

WIPO – Пандемијата поттикна приватни и јавни инвестиции во иновации

Пандемијата со Ковид -19 ги зголеми инвестициите во истражување и развој во фармацевтскиот и софтверскиот сектор и го намали интересот за транспорт и патувања, покажа извештајот на Светската организација за интелектуална сопственост (WIPO)

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close