БалканБалкан.ПорталДописници Свет

ВВ: Имаше политички упад за промена на изборните резултати

Партијата Движење Самоопределување (ВВ), која победи на вонредните парламентарни избори одржани во Косово на 6 октомври, објави денеска дека започнала да собира докази за политичко интервенирање за промена на волјата на гласачите и најави мерки против одговорните за таквото прекршување на Уставот и законите, јави дописникот на МИА од Приштина.

Back to top button
Close
Close