Свет

Вулканот Синабунг на Суматра повторно испушта облаци чад

Вулканот Синабунг на островот Суматра во Индонезија денеска исфрли лавина гасни облаци кои се спуштаа за време на ерупцијата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close