Svet.SlajderСветСвет.Портал

Вулканот Семеру во Индонезија исфрла врел пепел

Вулканот Семеру во провинцијата Источна Јава во Индонезија денеска исфрли вреа пепел и други материјали на два километра по нејзините падини, изјави официјален претставник, пренесува ДПА.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close