BallkanBallkan.PortalKorrespondentë Botë

Vuçiq-Grenel: Marrëveshja nuk është letër, por vende të reja pune dhe investime, është hapur zyrë e DFC në Beograd

Me hapjen e sotme të zyrës të korporatës ndërkombëtare financiare për zhvillimin e SHBA-së (DFC) në Beograd, SHBA-ja dhe Serbia në mënyrë simbolike dërguan porosi se janë të përkushtuar në implementimin e marrëveshjes së nënshkruar për normalizim ekonomik të marrëdhënieve mes Beogradit dhe Prishtinës, deklaruan pas takimit të sotëm delegacionet amerikane dhe serbe, i dërguari i posaçëm i presidentit amerikan Riçard Grenel dhe presidentit serb Aleksandar Vuçiq.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close