0_Maqedoni.PortalMakedonija.SlajderPolitikë

Vuçiq e emëroi Nevena Jovanoviq për ambasadore të re të Serbisë në Maqedoninë e Veriut

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq sot lëshoi dekretin për emërimin e Nevena Jovanoviq në postin e ambasadorit të jashtëzakonshëm dhe të plotfuqishëm të Republikës së Serbisë në Republikën e Maqedonisë të Veriut, njoftoi portali beogradas i biznesit “eKapija”.

Back to top button
Close
Close