0_Maqedoni.PortalKorrespondentë BotëPolitikë

Vuçiq: Amerikanët e mbështetën mini-Shengenin dhjetë herë më shumë sesa evropianët

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq në lidhje me iniciativën mini-Shengen të nisur nga kryeministrat e Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë, Zoran Zaev dhe Edi Rama, në bisedë me përfaqësuesit e Këshillit Atlantik deklaroi se amerikanët e kanë mbështetur dhjetë herë më shumë sesa evropianët dhe se ai "pyeste veten pse është kështu" dhe se rajoni i Ballkanit Perëndimor mund të jetë motori i zhvillimit të të gjithë Evropës nëse formohet një treg i vetëm nën iniciativën "Mini Shengen".

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

Daniela Dimovska 075 284 502
Jovanka Jankoska 075 280 297
Vida Dimova 075 284 506
Back to top button
Close
Close