БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Вучиќ за извештајот од Пентагон: Притисоци кои говорат за српската политика на независност

Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска во Крагуевац изјави дека притисоците врз Србија и обвинувањата кои доаѓаат од различни страни говорат за исправноста и силата на српската политика за самостојност и независност

Back to top button
Close
Close