Балкан

Вучиќ за извештајот на ЕК: Оправдани забелешки, но и политички произволности

Српскиот претседател Александар Вучиќ оцени денеска дека политичкиот дел од извештајот на Европската комисија (ЕК) за напредокот на Србија содржи оправдани забелешки, како и политички произволности, јави допсиникот на МИА од Белград

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close