Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Вучиќ: Воопшто не сме среќни од воспоставувањето дипломатски односи меѓу Израел и Косово

Тоа се очекуваше шест месеци, затоа во Вашингтон (4 септември) не сакавме да го потпишеме документот заедно со Албанците и Американците. Не сакавме да го охрабруваме тоа, туку да го охрабриме Израел да не го стори тоа, но Израел избра дека Америка им е најважна. Тоа нема позитивно да има влијание врз нашите односи, но отвора некои други перспективи за кои не би сакал да зборувам сега, изјави Вучиќ за ТВ Пинк.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close