БалканБалкан.Портал

Вучиќ: Во Загреб не одам бидејќи не сакам да ги нарушам односите со Хрватска

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави денеска дека нема да оди во Загреб на конгресот на Европската народна партија (ЕПП) бидејќи не сака да ги наруши односите со Хрватска, иако, како што вели, без проблем би одговорл на провокациите од таа земја.

Back to top button
Close
Close