Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

Вучиќ: Србија се приближува кон катастрофално сценарио со Ковид-19

Најголем број жртви на новиот коронавирус е регистриран во изминатите 24 часа во Србија, и државата се приближува до катастрофално сценарио. Тоа го објави српскиот претседател Александар Вучиќ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close