БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Вучиќ: Србија прва во Европа по бројот на ревакцинирани, пристигнуваат 150.000 вакцини на АстраЗенека

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, изјави дека Србија е прва во Европа според бројот на ревакцинирани граѓани и дека наскоро ќе биде и прва по бројот на вакцинирани, јави дописникот на МИА од Белград.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close