Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Вучиќ: Србија обезбеди вакцини за 185.000 граѓани од регионот

-Сметаме дека овие вакцини се подеднакво важни за нашите соседи како што се важни и за нас. Затоа што ако тие имаат тешка ситуација, ќе биде бесмислено она што го правиме, изјави Вучиќ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close