Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Вучиќ: Сите се заинтересирани за кинеските вакцини, но Србија не може да ги извезува

Сите се заинтересирани, но ние не можеме да ги извезуваме. Ние можеме да ги користиме само кај нас - објасни тој, додавајќи дека колку што знае, постои договор за испораки и во други земји во регионот, како Црна Гора и Северна Македонија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close