БалканДописници Свет

Вучиќ: Силно и остро ќе реагираме на кршењето на Бриселскиот договор

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, по повод најавата на премиерот на Косово, Албин Курти, дека Приштина нема да ја формира Заедницата на српски општини, изјави дека реакцијата на Белград ќе биде „многу силна и остра“ во врска со непочитувањето на правните договори потпишани во Брисел

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close