Svet.SlajderБалканДописници Свет

Вучиќ, Путин и Фернандез преку видео врска го означија почетокот на производство на Спутник В во Србија

Српскиот претседател Александар Вучиќ заедно со рускиот и аргентискиот претседател Владимир Путин и Алберт Фернандез преку видео врска го означија почетокот на производството на првата комерцијална серија на вакцината Спутник В на Институтот Торлак во Белград. Производството на руската вакцина воедно започна и во Аргентина, јави дописникот на МИА од Белград

Back to top button
Close
Close