БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Вучиќ по средбата со Макрон и Тачи: Кога ќе ги укинат таксите, можеме да седнеме на маса

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави во Париз дека францускиот претседател Емануел Макрон на денешниот состанокот со него и со претседателот на Косово Хашим Тачи, сакал да ја покаже посветеноста на ЕУ кон Косово како проблем на европско тло и го повтори ставот на Србија дека дијалогот може да се продолжи доколку Приштина ги укине таксите

Back to top button
Close
Close