0_Web_АктуелноMakedonija.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Вучиќ: Од 10 ноември без ПЦР тестови меѓу Србија, Албанија и Северна Македонија

Српскиот претседател Александар Вучиќ, изјави дека на видео состанокот за „мини Шенген“, биле донесени неколку важни одлуки чија имплементација ќе започне на 10 ноември.

Back to top button
Close
Close