0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Вучиќ – Османи: Решавање на сите прашања меѓу Србија и С Македонија преку дијалог

На денешната средба во Белград на претседателот на Република Србија, Александар Вучиќ, и министерот за надворешни работи на Република Северна Македонија, Бујар Османи, е разговарано за зајакнување на добрососедските односи меѓу двете земји, преку решавање на сите прашања преку дијалог, подобрување на економската соработка и заемна поддршка на европскиот пат, јави допсиникот на МИА од Белград.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close