Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Вучиќ од Путин побарал нови дози на вакцини и помош за нивно самостојно производство

-Вучиќ му се заблагодари на претседателот Путин за поддршката во борбата против коронавирусот, а особено за испораката на вакцината Спутник V, бидејќи таа придонесе нашата земја да биде водечка во вакцинирањето на населението, соопшти Службата за соработка со медиумите на претседателот Вучиќ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close