БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Вучиќ од Брдо-Бриони: Без договор за границите на Западен Балкан, Србија ги почитува веќе утврдените граници

Постигнавме консензус регионот да остане на европскиот пат и ги подржавме намерите на државите од регионот за добивање датум за преговорите и визната либерализација, изјави српскиот претседател Александар Вучиќ по самитот Брдо-Бриони, јави дописникот на МИА од Белград.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close