БалканБалкан.ПорталСвет.Слајдер

Вучиќ не е сигурен дали ќе се кандидра за нов мандат, тврди дека „голема сила“ бара повлекување на УНМИК и на КФОР

Српскиот претседателот, Александар Вучиќ, синоќа изјави дека не е сигурен дали ќе се кандидира за шеф на државата на следните избори, но дека тој лично ќе учествува во изборната кампања.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close