Svet.SlajderБалканДописници Свет

Вучиќ: Наскоро продолжување на Дијалогот со Приштина

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ денеска се сретна со специјалниот претставник на Европска Унија за Дијалогот Белград-Приштина и други регионални прашања од Западен Балкан, Мирослав Лајчак и специјалниот пратеник на Стејт департментот за Западен Балкан, Метју Палмер, јави дописникот на МИА од Белград

Back to top button
Close
Close