БалканДописници Свет

Вучиќ: Најтежок ден досега – со над 1200 заразени, нема да има нови мерки

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, по состанокот со директорите на ковид болниците во Белград, изјави дека засега во Србија и покрај зголемениот број на лица заразени со коронавирус, нема да бидат воведени нови, ригорозни епидемиолошки мерки, но дека ќе има строга контрола на оние што веќе се во сила.

Back to top button
Close
Close