Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Вучиќ на посебна владина седница за Косово, Ковид-19 и економијата

На посебна седница на српската Влада на која присуствуваше претседателот Александар Вучиќ и првиот спикер на Собранието, Ивица Дачиќ, како што јави дописникот на МИА од Белград, разговарано е за Дијалогот со Косово, справување со епидемијата на новиот коронавирус и за зголемувањето на бруто домашниот производ (БДП)

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close