Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

Вучиќ хоспитализиран поради кардиоваскуларни проблеми

Српскиот претседател Александар Вучиќ е примен на Воено-медицинската академија (ВМА) поради кардиоваскуларни проблеми, соопшти Генералниот секретаријат на претседателот на Србија.

Back to top button
Close
Close