БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Вучиќ-Гренел: Договорот не е хартија, тука нови рботни места и инвестиции, отворена канцеларија на ДФЦ во Белград

Со денешното отварање на канцеларија на Меѓународната финансиска корпорација за развој на САД (ДФЦ) во Белград, САД и Србија симболично пратија порака дека се посветени на имплементација на потпишаниот договор за економско нормализирање на односите меѓу Белград и Приштина, изјавија по денешната средба на американската и српската владина делегација, специјалниот пратеник на американскиот претседател Ричард Гренел и српскиот претседател Александар Вучиќ.

Back to top button
Close
Close