БалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

Вучиќ: Грција ги крева односите со Косово на повисоко ниво

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, по средбата со патријархот Порфириј и епископите на Српската православна црква, изјави дека ќе бидат извршени дополнителни притисоци врз Србија по прашањето на Косово и дека Грција ќе ги крева односите со Косово на повисоко ниво, јави дописникот на МИА од Белград.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close