БалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

Вучиќ: Ерменија и Азербејџан се пример колку се опасни замрзнатите конфликти

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ оцени дека ситуацијата во светот е сложена, дека една мала земја која има проблеми со нејзиниот територијален интегритет мора да смета на тоа и дека целта на Србија е да ги одржи мирот и стабилноста „речиси по секоја цена“.

Back to top button
Close
Close