Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Вучиќ: Домашно производство на вакцината „Спутник V“ до крајот на годината!

Србија ќе инвестира колку што е потребно во започнувањето на домашното производство на руската вакцина „Спутник V“ до крајот на годината, изјави денеска претседателот на Србија, Александар Вучиќ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close