БалканДописници Свет

Вучиќ-Додик: Не размислуваме за војни, изјавите во БиХ се неодговорни

Србија сака партнерство, пријателски и најдобри односи со Бошњаците и Хрватите, и никој во Србија не размислува за конфликти и војни, порача српскиот претседател Александар Вучиќ во Бања Лука, додавајќи дека ги смета за неодговорни сите изјави во БиХ што одат во насока на конфликт

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close