БалканДописници Свет

Вучиќ демантира дека има бизнис зделки со Ѓукановиќ

Претседателот на Србија Александар Вучиќ денес реагираше на критиките кои му беа упатени од Црна Гора, во кои мандатарот за состав на новата црногорска влада, Здравко Кривокапиќ, тврди дека тој соработувал со Мило Ѓукановиќ

Back to top button
Close
Close