БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Вучиќ: Ја примивме пораката, Хрватска сака да ја понижи Србија

Србија сака да има добри и коректни односи со сите во регионот, а постапките и изјавите од Хрватска не се израз на почит кон Србија, изјави денеска претседателот Александар Вучиќ по повод најавата на Хрватска дека ќе формира воен камп на Косово, јави дописникот на МИА од Белград.

Back to top button
Close
Close