Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Вујновиќ: Невнимателно користење антибиотици може да предизвика нова пандемија

Невнимателното воведување антибиотици и антивирусни лекови поради пандемијата на коронавирусот може да доведе до нова пандемија, која може да биде уште полоша, изјави денеска претставникот на Светската здравствена организација (СЗО) во Русија, Мелита Вујновиќ на прес-конференција, во пресрет на Светскиот ден на борбата против сидата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close