КултураКултура.ПорталКултура.Слајдер

Второ издание на „Галичник филм фестивал“

Претстојниот викенд, од 5 до 8 август, ќе се одржи второто издание на „Галичник филм фестивал“. Фестивалот е со поддршка од Агенцијата за филм и Делегацијата на Европската Унија Скопје, а амфитеатарот Упија во Галичник на 1.500 метри надморска височина ќе биде домаќин на филмските проекции под отворено небо. Доцните часови се резервирани за концерти со филмска музика.

Back to top button
Close
Close